Aklınızda bulunsun!

Wizz Air İçin Bagaj ve Kabin Çantası Hakkında Her Şey

Wizz Air’in uyguladığı bagaj politikasından mağdur olanlar derneği diye bir kuruluş olsaydı eminim binlerce üyesi olurdu 🙂 Bu arada hakkını yemeyelim sakın, gerçekten uygun fiyatlara biletler sattığı için çok seyyah dostu bir firma Wizz Air. Ancak mağdur olmamak için bazı incelikleri bilmek gerek. Bu yazıda mağdur olmamanız ve seyahatinizde kötü bir anı kalmasın diye sizlere çok değerli tavsiyeler vereceğim. İşte karşınızda Wizz Air Bagaj Rehberi!

Wizz Air Nerelere Uçar?

İlk önce bu firmanın nerelere uçtuğunu söyleyelim. Macaristan merkezli bir firma olarak Avrupa’da onlarca noktaya uçuyor. Özellikle popüler şehirlerden Budapeşte, Roma, Sofya, Londra arasında çok uyguna biletler bulabileceğiniz bir firma olduğu gibi Fas’a bile Wizz Air’le gidebilirsiniz. Eğer tam destinasyon haritasını görmek istiyorsanız TIKLAYINIZ.

Wizz Air Bagaj Kuralları Nedir?

Biraz karmaşık gözükse de aslında çok basit bir bagaj politikası var Wizz Air’in. “Kural neyse o.” mantığıyla çalışan bir firma olarak beş yüz gram için bile sıkıntı çıkarttığı oluyormuş. İşte 2017 itibariyle Wizz Air’in uyguladığı bagaj politikası.

Wizz Air’in Kabul Ettiği Kabin İçi Ve Normal Bagaj Boyutları

Kabin İçi Boya Dikkat!

Aşağıdaki fotoğrafa dikkatli bakın. Türkiye’de ücretsiz olarak “Large Cabin Bag” ile her yere gidebiliyorken bu Wizz Air’de ücretli. Eğer biletinizi alırken belirtmediyseniz veya sonradan internet üzerinden almadıysanız bu bagaj tipi için ekstra ücret ödemek zorundasınız. İnanın bu konuda mağdur olan onlarca kişi var.

wizz air bagaj kuralları

wizz air bagaj boyutları

 

Wizz Air İçin Bagaj Fiyatları Nedir Ve Nasıl Hesaplanır?

Wizz Air bagaj fiyatlarını hesaplamak için üç kalem kullanılır. Bunlar sırayla;

Seyahat edeceğiniz dönem (dolu sezon mu boş sezon mu)

Online ödeme mi telefonla ödeme mi yoksa hava alanında ödeme mi

Bagajınız kilosudur.

Yukarıdaki etkenlere açıklık getirmek gerekirse genellikle kışın ucuz sezon olduğunu belirteyim. Online ödeme en ucuz yöntem iken hava alanında ödeme de en pahalı olan yöntemdir. Dolayısıyla erkenden ödemeye bakın derim. Bagajınız da ne kadar hafifse doğal olarak o kadar az ödersiniz.

İşte detaylı olarak ödeyeceğiniz fiyatların listesi aşağıdadır.

wizz air bagaj

wizz air bagaj fiyatları

Dilerseniz bunu kendiniz de hesaplayabilirsiniz. Bunun için Wizz Air kendisi bir sayfa yapmış. Burayı TIKLAYARAK ne kadar ödeyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Ekşi’yi okumadan olmaz diyenler!

Ekşi sözlük… Onlarca Wizz Air mağduru hep anlatmış dertlerini. Yandaki linkten dilerseniz bunları okuyunuz. Okuyunuz ki onlarca euro ceza ödemeyin 🙂 https://eksisozluk.com/wizz-air–1155431?p=4

Herhangi bir konuda bana sorunuz olursa ogulcan@doyasiyagez.com ‘a mail atabilir ya da Instagram’dan @ogulcantatar ‘a DM mesaj atabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede dönüş yaparım. Acil dönüşler için lütfen whatsapp numaranızı belirtiniz ki ses kaydıyla daha hızlı bir iletişim kurabilelim.

Doyasıya Gez’in!

>

Çok Popüler!

Yukarı