Aklınızda bulunsun!

Vize İçin Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Gezginlerin en büyük dertlerinden biri olan “vize alma” zorunluluğu bazen çoğu kişiyi seyahatten “İllallah” dedirtecek kıvama getiriyor. Vize almak için dosyanızda olması gereken belgeler arasındaysa zor görünüp çok kolay hallolabilecek iki şey var. Bunlar uçak ve otel rezervasyonları. Daha önceki bir yazıda Vize İçin Otel Rezervasyonunu nasıl alacağınız anlatıştım. Bu yazıda da resimli olarak nasıl uçak rezervasyonu yaptıracağınızı göstereceğim.

Ayrıca Türkiye’nin en ucuz yurtiçi uçak bileti sitesi biletbayi.com adresinden bilet temin edebilirsiniz.

biletbayi.com

biletbayi.com

Önemli Not 1 : Uçak bileti rezervasyonu yaparken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Eğer işlemleriniz sonrasından herhangi bir yerde kart bilgileri sizden istendiyse  bir yerlerde hata yapmışsınız demektir. (Muhtemelen bu hata aşağıdaki 5. maddededir) 

Önemli Not 2 : Uçak bileti rezervasyonları genellikle 24 sattliktir. Yani eğer vize başvurusuna giderken kullanacaksanız başvurundan günler önce yaptığınız uçak rezervasyonu geçersiz sayılır.

1) Uçak Rezervasyonu Yapacağınız Firmayı Bulmak

 

Ülkemizde sadece Türk Hava Yolları ücretsiz rezervasyon seçeneği sunmakta. Bu yüzden rezervasyon yapacağınız web sitesi olan THY’yi açmanız gerekmekte.

 

2) Seyahat Detaylarını Girin

1.

Ana sayfada yer alan kırmızıyla işaretlenmiş kısımları doldurunuz. Burada dikkat etmeniz gereken şey vize almak istediğiniz tarih aralığını gidiş-dönüş olarak işaretlemek. Örneğin Temmuz ayının 1. gününden itibaren 20 günlük bir seyahat planlıyorsanız uçağı 1 Temmuz Gidiş 21 Temmuz Dönüş olarak seçin.

3) Uçuş Saatini Seçin

saatleri 2

Seçmiş olduğunuz gün için birden başka uçuş çıkabilir. Bunun için uçuş saatlerini seçin ve “devam et”e basın.

4) Seçmiş Olduğunuz Uçuşları Doğrulayın

doğrula 3

THY burada “İnsandır hata yapar” diyerek seçmiş olduğunuz uçuşları son kez teyit etmek ister.

5) Yolcu Profili Girin

yolucu bilgiler 1

yoluc bilgiler 2

Uçuş yapacak yani vize alacak gezgin için tüm alanları doldurun.

5) Ödeme Onay Ekranından Rezervasyon Yap Seçeneğine Gelin

ödeme onay 1

 

ödeme onay 2

ödeme onay 3Zaten bu aşamaların hepsi aynı zamanda satın almak için de geçerli olduğundan hem ödeme yap hem de rezervasyon seçeneği ortaya çıkar.

6) Rezervasyon Bilgilerinizin Çıktısını Alın

cikti son

En son açılacak olan aşağıdaki sayfanın çıktısını alınız ve dosyanıza ekleyiniz. Eğer o sayfayı kapadıysanız aynı bilgiler mailinize de gelmiştir onun da çıktısını alabilirsiniz.

Diğer sorularınız için bana INSTAGRAM : @ogulcantatar ‘dan ulaşabilirsiniz!

 

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı