Aklınızda bulunsun!

Vize İçin Sponsorluk Yazısı Nasıl Yazılır?

Vize konulu yazdığım Vize İçin Uçak Rezervasyonu ve Vize İçin Otel Rezervasyonu yazılarının ardından başka bir belge olan sponsorluk konusuna değineceğim.

Bu yazıda göreceğiniz şeyler sırasıyla;

  •   Vize İçin Sponsorluk Dilekçesi Nedir?
  •   Vize İçin Sponsorluk Yazısı Örneği.
  •   Vize İçin Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır?
  •   Vize İçin Sponsorluk Dilekçesini Kimler Yazabilir?

Instagram @ogulcantatar

 Vize İçin Sponsorluk Dilekçesi Nedir?

Vize almak için verilen sponsorluk dilekçesi seyahat edecek olan gencin tüm masraflarının ailesi tarafından karşılanacağının beyan edilmesidir. Yani mesela resmi olarak geliri olmayan bir üniversite öğrencisi düşünelim. Ailesi ona her ne kadar para verse de vize başvurusunda bu gencin üzerine bir şey olmadığı için vizeden red yeme ihtimali &99’dur. Bu vesileyle ailesi tarafından sponsorluk dilekçesi yazılır.

Vize İçin Sponsorluk Dilekçesi Örneği

Aşağıdaki dilekçede laciverte yazılmış olan yerleri kendinize göre düzenleyip yazmanız gerekmektedir.

İSPANYA BAŞKONSOLOSLUĞUNA 

Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi “12345678910” TC kimlik numaralı 11/22/90 doğumlu olan oğlum Oğulcan Tatar’ın  10.02.2016-10.03.2016 tarihleri arasında yapacağı İspanya gezisinde sağlık ve tüm gezi masraflarının tarafımdan karşılanacağını taahhüt ediyorum.

Yasal Velinin Adı ve Soyadı

İmzası

Instagram @ogulcantatar

Vize İçin Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır? 

Vize dosyasına koyacağınız sponsorluk dilekçesi de aynı diğer tüm dilekçeler gibi yazılır. Dilekçe yazımında ilk kurallardan birisi kurşun kalem değil tükenmez kalem kullanılma durumudur. Dilekçeyi çizgisiz ve karesiz, arkası dolu olmayan yeni bir A4 kağıdına yazmalısınız. Yazıya başlarken kenarlardan boşluk bırakmalı ve üst taraftan en az 4-5 parmak boşluk bırakmalısınız. Yazınız okunaklı ve tutarlı olmalıdır.

Vize İçin Kimler Sponsor Olabilir?

Vize için seyahat edecek öğrenciye kimin sponsor olabileceği bazen çok karışık bir duruma dönüşebilir. Bu konuda kesin yargı şudur. 1. dereceden yani çekirdek aile üyeleri size sponsor olabilir. 1. Dereceden akrabalar ise Anneniz ve Babanız’dır. Ancak eğer ikisi de hayatta değilse ya da yasal olarak size bakmıyorlarsa siz de YASAL OLARAK SİZE BAKAN başka bir aile üyenizi kanıtlayarak sponsor dilekçenizi o kişiye imzalatabilirsiniz.

Instagram @ogulcantatar

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı