Aklınızda bulunsun!

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Yolları

ucuz uçak bileti

Uçak biletine verilen yüzlerce liranın fazla olduğunu düşünüyorsanız haklısınız. “Bu fiyata bilet mi olur?” diyebileciğiniz uçak biletlerini almak hiç de zor değil. Ucuz uçak bileti bulma rehberini sizinle paylaşacağım.

1) Havayolu firmalarının mail bültenlerine kaydolun

Firmalar bazen çok büyük indirimler yaparak gezginleri sevindiriyor. Bu konuda Pegasus gerçekten çok iyi. Sadece maillerimi kontrol ederek Pegasus’tan 12 Liraya İzmir’e bilet almıştım. 15 ve 20 TL kampanyalarıyla en az 10 yere gitmişimdir. Aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak Pegasus’un bültenine kaydolma ekranına ulaşabilirsiniz.

Not: Eğer firmalardan çok mail geliyor diyorsanız siz de benim gibi sadece bu kampanyaları takip etmek için başka bir mail hesabı kullanabilirsiniz. Böylelikle iş – okul için kullandığınız mail hesabı bültenlerle dolmaz.

ucuz bilet bulmak

 

2) Gezgin Gruplarına Kaydolun

“Bir elin nesi var, iki elin sesi var” demişler, boşuna da dememişler! Çok uyguna bilet bulan birisi olsam da bir çok uçak biletini de bana arkadaşlarım haber verdi. 7 Liraya Paris’e bilet alırken Aerobilet kampanyasını Facebook’taki Sırt Çantalı Gezginler Bacpackers TR hesabında görmüştüm. Yine 157 liraya THY ile Ürdün biletini de Interrail Türkiye Facebook hesabında görmüştüm.

Interrail Türkiye Facebook Grubu Linki İçin  Tıklayınız

Sırt Çantalı Gezginler Backpackers TR Grubu Linki İçin  Tıklayınız

3) Hava Yolu Firmalarının Ücretsiz Üyelik Kartlarını Alın

Pegasus Plus, Borajet FLY vb gibi kartlar ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Hatta Pegasus Plus için kart taşımanıza bile gerek yok, online üyelik ile yaptığınız her online checkin ve bilet alımı için uçuş puan kazanabilirsiniz. 12 Liraya aldığım biletten 5 TL civarı uçuş puan aldığımı biliyorum.

4) Skyscanner Kullanın

Bir çok gezgin Skyscanner kullanarak ucuz uçak bileti alıyor. Ancak kullananların çoğu bu ucuz uçak biletinin olmadığını söylüyor. Ben de size adım adım ucuz uçak bileti bulmak için Skyscanner kullanımını iki adımda anlatacağım.

1) Seçiminizi İstanbul – Her Yere olarak düzenleyin

Bu şekilde yaparsanız İstanbul çıkışlı tüm ucuz biletleri görüntülersiniz.

2) Seyahat tarihinizi “En ucuz ay” olarak berirleyin.

Ucuz uçak bileti bulmak için seyahati kendinize göre değil, kendinizi ucuz bilete göre ayarlayın.

5) Instagram’dan Beni Takip Edin!

Neredeyse her hafta Instastory kısmından ucuz uçak biletlerini paylaşıyorum. Takip edip biletlerden faydalanmak için https://www.instagram.com/ogulcantatar/ linkinden beni takip edebilirsiniz.

@ogulcantatar

 

>

Çok Popüler!

Yukarı