DoyasıyaListe

Trenle Seyahat Etmenin 4 Avantajı

Trenle seyahat her ne kadar ülkemizde Avrupa’ya göre daha az yaygın olsa da ülkemizde de trenle gerçekleştirilebilecek çok güzel rotalar var. Eğer bu yazıdan sonra Türkiye içinde belki trenle seyahat yapmak istersiniz diye Ankara Kalkışlı Tren Rotaları yazımızı TIKLAYARAK açabilirsiniz.

1) Her Şey Planlandığı Gibi

Her ne kadar tren uçağa ve arabaya göre daha yavaş olsa da uçağa göre çok daha az rötar yapan trenlerde planlanan saatler neredeyse hiç değişmez. Söz verdiğiniz yere yetişir, planınızda bir bozulma olmaz. Trafik olmaması, hava muhalefetine göre rötar yapmaması en iyi avantajlarındandır.

2) Şehir Merkezine Gider

Hava alanları ve otogarların kısmen şehir dışında olmaları çok büyük bir dezavantajdır. Ancak tren istasyonlarının ana durakları her zaman her yerde şehir merkezindedir.

3) Konfor

Özellikle uzun yol yapan trenler aynı bir evin salonu gibi içeride yürümenize, yemek yenilen vagona gitmenize olanak sağlar. Ancak uçaklarda ve otobüslerde bu o kadar da kolay değildir.

4) Muhabbet & Tanışma

Tecrübeye tabi olarak söylüyorum ki şu ana kadar yaptığım tüm yurt içi ve yurt dışı tren yolculuklarında mesafe fark etmeksizin yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar kurdum. Trenin diğer vasıtalara göre çok daha samimi olması ilk tren yolculuğunuzdan sonra vazgeçilmez bir aşka dönüşür.

DOĞU EKSPRESİ VIDEOLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’den Yurt Dışına Tren Var Mı?

Bu sorunun cevabı olarak “Şimdilik Yok” desek yeridir. Uzun yıllar boyunca Paris’ten Sirkeci’ye gelen Orient Express artık çalışmıyor. Diğer taraftan da Haydarpaşa’dan İran’a, Orta Doğu’ya giden trenler de güvenlik sebebiyle durmuş durumda. Eskiden trenle yurt dışına gitmek kolayken şimdi malesef tren yolu olsa da aktif bir tren seferi bulunmamakta.

Buna çare olarak sınıra yakın yerlere kadar trenle gidip, sınırı diğer ulaşım araçlarıyla geçip tekrardan trene binerek yolunuza devam edebilirsiniz. Evet biraz yorucu olabilir ama tren severler için güzel bir alternatif.

Instagram : Doyasiyagez

YouTube: DoyasiyagezTV

Twitter : Doyasiyagez

 

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı