Aklınızda bulunsun!

Sao Paulo havaalanından şehir merkezine ulaşım

UÇUŞ ÖNESİ VE UÇUŞ ESNASI

 

Latin Amerika’nın en büyük şehri Sao Paulo’nun uluslar arası hava alanından şehir merkezine ulaşım biraz karmaşık diyebilirim. Taksi – Airport Bus Service – Toplu taşıma olmak üzere üç şekilde ulaşım gerçekleştirilebilir.

 

TAKSİ

Brezilya’da taksiler uygun fiyatlı diyebilirim ancak hava alanı şehrin dışında yer aldığı için şehir dışı vergisi ödemek zorundasınız, ayrıca turist olduğunuz için sizi daha uzun yollardan götürmeleri de muhtemel. Eğer yanınızda Sao Paulo’yu bilen ve ödeyeceğiniz miktarı bölüşecek biri yoksa taksi kullanmayın derim.

 

AIRPORT BUS SERVICE

Bizdeki adıyla “Havataş” gayet kolay bir sistemle hava alanından şehrin farklı noktalarına gidilebiliyor. Ücreti ise 42 Reais yani yaklaşık 40 TL. Kalkış her terminalden olmuyor malesef. Ancak varış terminalinizden Airport Bus Service terminaline gitmek için ücretsiz otobüslere binebilirsiniz. Yaklaşık 35 dakika süren bir yolculuktan sonra şehrin merkezine varabilirsiniz. Kesinlikle bu tercihi öneririm.

Toplu taşıma

14 saat yol gelmişsiniz, 1.5 saat de yollarda çile olarak geçmesin. Eğer başa çıkarım derseniz ise hava alanından içi tıklım tıklım otobüslere binip metro istasyonunda aktarma yapıp sonra şehir merkezine varabilirsiniz. Ben dönüş yolunda paradan tasarruf etmek için böyle geldim ve bunun da maliteyi toplam 8 TL yapıyor çünkü Tatuape metro durağında indikten sonra bineceğiniz havaalanı otobüsü normal tarifeden değil de 5.15 Reais tarifeden çalışyor.

 

Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı