İstanbul

Polonezköy’de “Kendin Pişir Kendin Ye” Mangal

Oksijene ve yeşile hasret olduğumuz İstanbul’da nefes almak için gidilebilecek en iyi yerlerden biri de kuşkusuz Polonezköy’dür. (Eğer biraz daha vaktim var derseniz Yedigöller yazımızı okuyabilirsiniz) İster özel araçla ister toplu taşımayla ulaşım sağlayabildiğiniz bir yer olan Polonezköy misafirlerine adeta şehirde cennet vaadediyor. İster aileyle, ister arkadaş grubuyla hatta ve hatta ister iş yemekleri için bile uygun sayılabilecek bir yer. Biz Polonezköy’e gitmeden önce detaylı bir araştırma yaptık, gidenlerden bilgi aldık ve sonrasında Polonez Park’a gitmeye karar verdik. Bu yazıda da biraz o mekan hakkında müşteri gözüyle biraz yorum yapıp Polonezköy hakkında biraz bilgi vereceğim.

Polonezköy’e Ulaşım

Arabayla Ulaşım : Polonezköy’e biz Kadıköy’den gittiğimiz için aşağıdaki haritada olan rotayı izledik. Trafik yoktu ve biz de 30 dakikada mangal yapacağımız yere vardık.

yol 1

Toplu Taşımayla Ulaşım: Aşağıda gördüğünüz sefer bilgileriyle de otobüse binebilirsiniz. Ancak biz otobüs kullanmadık. Eğer otobüsle gidecekseniz yolun iki kat sürede gidildiğini ve sadece hafta sonu otobüs olduğunu da unutmayınız.

polonezköy otobus

Polonez Park Servis: Polonez Park’ın kendine ait bir servis aracı varmış. Bunun için de müsaitlik durumuna göre onlarla iletişime geçerseniz belirli noktalardan servisle alınabilirsiniz. 0530 880 99 80

Polonez Park’ın Tam Olarak Yeri

Polonez Park, Polonezköy’e giriş yaptıktan sonra yaklaşık 7 dakika mesafededir. Köyün merkezinde bir çok tabela olacak, o tabelaların hiç birinde Polonez Park görmezseniz şaşırmayın çünkü yolun devamında sağda kalacaktır.

polonezz

Polonez Park’ta Neler Var?

DSC_0413

Polonez Park’ta ister kahvaltı ister öğlen ve akşam yemeği yiyebilirsiniz. Daha sonra fiyatlar hakkında bilgilendirme yapacağım. Şimdilik tam olarak ne hizmet var onları sayayım.

  • Etleri siz götürün, mangalı onlar yakıp getirsin
  • Etleri ve mangalı onlar getirsin, siz sadece pişirin
  • Siz hiç bir şey yapmayın, onlar pişirip getirsin

Yukarıda yazdığım alternatifler için farklı fiyatlar veriliyor. Yine aynı şekilde kahvaltı da isterseniz onlar tarafından verilebilir, ya da her şeyi yanımda getireceğim deyip 6-10 lira arası değişen bir para ödeyerek tesisten faydalanabilirsiniz.

Çocuk Oyun Alanı

Yaklaşık 10-20 çocuğun aynı anda kullanabileceği ufak bir alan da mevcut.

DSC_0391

Yürüyüş Parkuru

Parkurun biraz daha küçüğü diyebiliriz. İsterseniz burada yürüyüş yaparak biraz daha doğanın içine girebilirsiniz.

DSC_0381

Otopark

Eğer aracınızla gelecekseniz ücretsiz bir otopark da mevcut.

DSC_0427

 

Polonez Park Fiyatları

Fiyatlar gerçekten sunulan hizmet ve var olan kaliteye göre makul. Özellikle etlerinizi siz alıp giderseniz sadece mangalı oradan alırsanız çok uygun bir fiyata bu işi halledersiniz. Biz de öyle yaptık ama bir de et taze mi değil mi diye yarım kilo da kanat deneyelim dedik hem fiyatı uygundu hem de tazeydi.

DSC_0397

DSC_0398

Tavsiyeler

DSC_0325

  • Yanınıza mutalaka yere serebileceğiniz bir şey alın, çimde yatmak keyifli olacaktır.
  • Ne kadar erken giderseniz o kadar güzel yeri kaparsınız. Ancak Öğleden önce olan girişler biraz daha pahalı oluyor.
  • Etle beraber yanınızda içecek de getirebilirsiniz. Sadece alkollü içecekler yasak.
  • İsterseniz 2 öğünü de bağlayabilirsiniz. Öğlen yemeğini yaptıktan sonra dinlenip ilave mangal (20 TL) isteyip sonra akşamı da aradan çıkarabilirsiniz.

Polonez Park’tan..

Fiyatlandırma politikamız ”Ne kadar yararlanırsanız o kadar ödersiniz” şeklindedir. Tesisimiz ticari bir müessese olmasına rağmen para bizim için ilk sırada gelmemektedir. Karşılıklı memnuniyet daha önemlidir.

Tesisimizden bir restoran gibi yiyecek ve içecekleri satın alarak yararlanabileceğiniz gibi, kendi yiyecek ve içeceklerinizle beraber gelip bizden masa-mangal-tabak çanak servisi-otopark-gölgelik gibi hizmetleri almak suretiyle de yararlanabilirsiniz. Kendi kahvaltınızı getirebileceğiniz gibi, bizden kahvaltı veya başka bir ürün satın alabilirsiniz.

Yiyecek ve içecekleri yanınızda getirmeyip bizden satın aldığınızda; masa-mangal-tabak çanak servisi-otopark-gölgelik vb. gibi temel hizmetlere ayrıca bir ücret ödemeden sadece geçerli fiyat listesi üzerinden ne kadar yer ve içerseniz onun ücretini ödersiniz. Bizden satın alacağınız etlerle mangal yapmak istediğinizde; isterseniz mangalınız yakılmış bir şekilde masanıza getirilir ve pişirme işlemini kendiniz yaparsınız, isterseniz de biz etlerinizi mangalda pişirerek size servis yaparız.

Etleri satın alırken fix-mönü, porsiyon, kilogram gibi seçenekler vardır. İsterseniz kendi mönünüzü kendiniz de oluşturabilirsiniz. Yiyecek ve içecekleri bizden satın almayıp yanınızda getirirseniz; otopark-masa-mangal-gölgelik-tabak çanak servisi-çeşme ve her masaya bir minderden oluşan hizmet paketi için tarafımıza kişi başı bir ücret ödersiniz. Bu ücret mevsim yoğunluğu, gün ve kalış sürenize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

0-1-2 yaş grubu çocuklar tesisimizden ücretsiz yararlanabilir. 3-4-5 yaş grubu çocuklardan yarım ücret, daha büyük çocuklardan tam ücret talep edilmektedir. Bu ücretler uzun süreli kalışlar için düzenlenmiştir. Mangal almadan sadece kendi kahvaltınızı getirerek tesisimizden daha kısa süreli olarak yararlandığınızda daha az bir ücret ödersiniz. Bunların dışında tesisimizde çay kahve içmek, çocuklarınızı parkta eğlendirmek, yürüyüş yapmak, ata binmek vb. nedenlerle çok kısa süreli olarak gelebilirsiniz. Böyle bir durumda herhangi bir yiyecek içecek almışsanız aldıklarınızın ücreti, hiç bir şey almamışsanız makul bir giriş ücreti alınır.

Şirketler, okullar, düğünler, toplu organizasyonlar ve özel düzenlemeler karşılıklı olarak görüşmek suretiyle fiyatlandırılmaktadır.

DSC_0335

DSC_0425

DSC_0424

DSC_0345

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı