Türkiye

Maşukiye’de Günübirlik Yapılabilecek Aktiviteler Rehberi

İstanbul’a yakın olsun ama tam da doğanın içerisinde olsun, fiyatlar uygun olsun ama kalite de iyi olsun diyorsanız işte size önereceğim en güzel nokta Maşukiye. Bu yazımda sizlere ailenizle, sevgilinizle veya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz çok güzel bir nokta olan Maşukiye hakkında bilgiler vereceğim ve maliyetleri paylaşacağım. İşinize yaraması dileğiyle!

maşukiye atv safari

İstanbul’dan Maşukiye’ye nasıl gidilir?

Kadıköy’den 120 kilometre uzaklıkta olan Maşukiye’ye trafiğe de bağlı olarak ortalama 75 dakikada ulaşabilirsiniz. Hafta içi sabah yola çıkacaklar unutmasınlar ki o tarafa doğru ufak bir sabah iş trafiği olabiliyor. İstanbul’dan ayrıldıktan sonra Kartepe tabelasına kadar dümdüz gidin. Ardından Maşukiye için ayrı bir tabela çıkacak. Kısacası Maşukiye’nin çok kolay bir ulaşımı var. Kışın karda buraya gelecekler mutlaka araçlarında zincir bulundursun.

Maşukiye’de Yapılabilecek Tüm Aktiviteler Nelerdir?

Doğa içinde güzel bir kahvaltı

ATV veya UTV ile safari gezisi

At gezintisi

Zipline 

Paintball

*Tabi bunların hepsini belki bir güne sığdırmak zor ve yorucu olsa da en azından kahvaltıyla beraber bir ya da iki şeyi birleştirebilirsiniz.

Maşukiye’de doğa içinde güzel bir kahvaltı

maşukiye kahvaltı

Maşukiye Vadi Restoran Kahvaltı – Oğulcan Tatar

Maşukiye’de bir çok kahvaltı mekanı arasında müdavimi olduğum Vadi Restoran’dan hiç maşukiye kahvaltışaşmadım. Elbet diğer mekanlar arasında çok iyi olanlar olabilir ancak ortamını, rahatlığını ve lezzetini sevdiğim bu mekanı da herkese öneririm.

Vadi Restoran’da kahvaltı fiyatları hakkından bahsetmek gerekirse;

Kişi başı serpme kahvaltı 35 TL,

Kiremitte sucuk 19 TL,

Muhlama 17 TL,

Sınırsız Çay ücretsiz,

Türk Kahvesi 5 TL.

 

Bizim masaya ekstra daha gelenler ve bazı şeylerden bir kaç tane söylediğimiz için kişi başı 65 TL gibi bir ücret ödedik. Evet biraz yüksek gibi geliyor ilk başta ancak üstüne çok yorucu bir UTV gezintisi yapıp öğlen yemek yeme ihtiyacı bile duymadan akşam yemeğine gittik. Aslında sadece serpme kahvaltı bile yeterli olabilir.

Maşukiye Vadi Restoran +’ları

Şu ana kadar bir çok kez gittiğim ve bir çok misafirimi götürdüğüm mekan bir kez olsun beni utandırmadı. Her daim taze ürünler sunan mekanda otur-ye-kalk değil de otur-keyifle uzun uzun ye -kalk yapabilirsiniz. Otoparkı da ücretsiz, otoparkta bulunan görevliye bahşiş vermek tamamen size kalmış.

Kışın buraya gelecekler için de içeride şömine ve sobanın bulunduğu güzel ve kapalı bir yerleri de var. Her türlü havada buraya gelebilirsiniz.

Maşukiye Vadi Restoran -‘leri

Çok popüler bir mekan olduğu için özellikle hafta sonu yer bulmak biraz zor olabiliyor. Eğer hafta sonu buraya geliyorsanız yer sorununu göze alarak gelin derim.

Ya da yoldayken durumu yoklamak için bir mekanı arayabilirsiniz ; Vadi Restoran İletişim ; (0262) 354 22 02

ATV veya UTV ile Safari Gezisi

Maşukiye’de mekanlara gelirken sağlı sollu bir çok ATV kirayaln yer göreceksiniz. Ben açıkçası ilkmaşukiye atv safari defa bu lokasyonda safari gezisine çıktığım için hiç bir firmayı bilmiyordum. İnternetten tek tek hepsini aradım ve benimle telefonda konuşan çok kibar Vural Bey’in mekanında UTV yapmaya karar verdim. Daha önce farklı bir noktada ATV gezisine çıkıp mekan sahiplerinin kaba ve müşteriye doymuş tavırlarından çok rahatsız olduğum için Vural Bey’e güvendim ve iyi ki de
güvenmişim. Zaten internet sitesi de güzel ve anlaşılır olan Texas Paintball gerçekten güvenilir bir firma.

maşukiye atv safariATV SAFARİ =0541 809 1986 VURAL BEY

Texas Paintball ATV internet sitesi için tıklayınız.

 

maşukiye atv safari

 

 

ATV ile UTV arasındaki fark nedir?

ATV bir veya iki kişinin kulandığı bir araçken UTV dört kişinin yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi sığdığı bir araçtır.  Eğer siz de bizim gibi grupta araç kullanamayacak arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız UTV kiralayabilirsiniz. Güncel fiyatlar ve rota için de Vural Bey’i arayabilirsiniz. Biz yaptığımızda UTV’nin 45 dakikalık ücreti 100 TL, ATV’nin de 45 dakikalık ücreti 75 TL idi. Tabi değişmiş olabilir.

Paintball Zipline Ve At Gezintisi

Texas Paintball’da uygun fiyatlara bu etkinliğe dahil olabilirsiniz. Zipline de kısa süren bir aktivite olarak Texas ATV’nin hemen yanındaki alanda yer alıyor. İsmi de Vadi Zipline. At gezintisini maalesef biz yapmadığımız için fiyatlar ve kalite konusunda bir bilgim yok. Dilerseniz hemen zipline’ın yanındaki boşlukta gözlemleyerek siz karar verebilirsiniz.

Bu seyahatte yanımda olan Rabia Çeçen, Seda Çetinkaya ve Berkay Çınar’a da çok teşekkür ederim 🙂 İnsan sevdikleriyle seyahat edince ayrı bir güzel!

Mail iletişim : ogulcan@doyasiyagez.com

Instagram : @ogulcantatar

>

Çok Popüler!

Yukarı