İstanbul

Madame Tussauds İstanbul Gezi Rehberi

Londra’da açılan ilk Madame Tussauds müzesi’nin ardından şu anda dünyaca tanınır bir markadır Madame Tussauds. Dünyada dört kıtada toplamda 24 şehirde bulunan müze son olarak da İstanbul’da hizmet vermeye başladı.

MADAME TUSSAUDS MÜZESİ NEREDEDİR ?

mt-harita

Madame Tussauds İstanbul’un açık adresi; Madame Tussauds İstanbul, Hüseyinağa, İstiklal Cd. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul olsa da aslında adresle değil tarifle gitmesi çok kolaydır.

Taksim Meydanı’ndan gelecekler İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe başlayıp yaklaşık 7 dakika yürüdükten sonra Demirören AVM’yi hemen geçtikten sonra Demirören AVM’nin yanında Grand Pera’nın içerisindedir.

 

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL’DA KİMLER VAR?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ataturkmadametussauds

Müzeye giriş yaptığınızda sizleri karşılayan ilk isim tabiki de Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Müzede duyduğum kadarıyla kimileri Atatürk’ün benzemediğini, bazılarının da boyu hakkında birbirleriyle tartıştığını duysam da ben çok benzettim ve karşısına geçtiğim an çok etkilendim.

img_7454

img_7455

FATİH SULTAN MEHMET – KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN – MEVLANA

Ben gittiğimde malesef Fatih Sultan Mehmet’in bal mumu heykeli bakımdaydı. Ancak normalde müzede Atatürk’ten sonra gördüğünüz ilk isim Fatih Sultan Mehmet olacaktır. Kanuni Sultan Süleyman ve Mevlana da yan yana yer alıyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın sert bir mizacı varken Mevlana karşısında gerçekten bir anda hafifledim. Açıkçası Mevlana’yı hep otururken ve yüzü tam olarak gözükmezken gördüğüm için kendisi hakkında pek bir fikrim yoktu. Ancak bal mumu heykeli gerçekten o kadar muhteşem yapılmış olmalı ki yüzünden gerçekten muhteşem bir pozitif enerji geliyordu.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

img_7461

img_7462

MEVLANA

mevlana madame tussauds

mevalana oğulcan tatar

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL’DA BAŞKA KİMLER VAR?

Müzede Mimar Sinan, Mozart, Maria Sharapova, Kıvanç Tatlıtuğ, Victoria Beckham, David Beckham, Arda Turan, Hidayet Türkoğlu gibi isimlerle beraber toplamda 55 adet bal mumu eser bulunmakta.

LEONARDO DA VİNCİ

leonardo da vinci madame tussauds istanbul

VİCTORİA BECKHAM

victoria beckham madame tussauds istanbul

 

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL GİRİŞ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Madame Tussauds müzelerinin giriş fiyatları ülkelere göre farklılık gösteriyor. İstanbul’daki müzenin fiyatları da aşağıdaki gibidir. Dilerseniz burayı TIKLAYARAK online olarak indirimli biletinizi satın alabilirsiniz.

Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı