DoyasıyaListe

Kışın Gidilebilir 7 Vizesiz Ülke

Birçoğumuz için tatil denildiği zaman ilk olarak akla gelen şeylerin başında deniz kum güneş üçlüsü geliyor. Halbuki özellikle de yurtdışındaki gezginlerin büyük bir kısmı kış turizmine aynı yaz turizmine olduğu gibi büyük bir özen gösteriyor. Kış aylarında yapılacak olan tatiller yalnızca uygun fiyatlı değil. Dikkatli bir şekilde giyindiğiniz zaman özellikle dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkeleri dilediğiniz gibi görme imkanına sahip oluyorsunuz. Öyle ki bazı ülkeler ziyaretçilerinden vize istemiyor, dolayısıyla prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik bizde kış mevsimi devam ederken Güney Yarım Küre’de yaz mevsiminin yaşandığını da unutmayın. Yani Türkiye’deki soğuk havadan kaçmak isterseniz bu ülkelerden bir tanesine giderek burada istediğiniz gibi muhteşem bir tatilin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

Sırbistan

 

Özellikle kayak turizmi konusunda en fazla tercih edilen ülkelerden bir tanesi olan Sırbistan’da Novi Sad ve Belgrad başta olmak üzere pek çok şehri gezerken 90 güne kadar vizesiz bir şekilde burada bulunabilirsiniz.

 

Güney Kore

 

Türkiye ile ilişkilerinin oldukça iyi olmasından ötürü iki ülke arasında vize uygulaması bulunmamaktadır. Tarihi ve doğal güzellikler bakımından pek çok farklı yeri ziyaret edebileceğiniz Güney Kore, kış aylarında da turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunmakta. Kendine özgü kültürü ile görenleri kendine hayran bırakan Güney Kore’ye daha öncesinde gitmediyseniz kış aylarında tatil fırsatı elinize geçtiğiyse bunun için ilk olarak seçmeniz gereken lokasyonlardan bir tanesi burası olmalı.

 

Peru

 

Ülkemizden pek çok kişi uzak olduğu için tercih etmese de 180 gün içinde 90 gün vize almadan gidilebilecek olan ülke aynı zamanda dünya üzerindeki en büyük medeniyetlerden birine de ev sahibi olmuştur. Doğal güzellikleri ile gelenleri kendine hayran bırakan bu ülke, özellikle de son dönemlerde Türkiye’den çok fazla turist çekmektedir.

 

Brezilya

 

Sıcak iklimi ile insanları kendine çekmeyi başaran ülkelerden bir tanesi olan Brezilya artık yalnızca futbol ile adından söz ettirmiyor. Türkiye’de hava ne kadar soğuk olursa olsun 90 günlük vizesiz geçiş hakkını kullanarak burada hiç olmadığı gibi doyasıya eğlenebilirsiniz.

 

Şili

 

Geçmiş dönemlerde İspanyol kolonilerinden izole olmasından ötürü çok farklı bir anlayış ile yönetilmiş olan ülkede güney bölgelerde daha çok buzullar etkisini göstermekte, bundan dolayı da kış turizmi denildiğinde artık yalnızca çevre ülkelerdeki turistleri değil Türkleri de kendine çekmeyi başarıyor. Üstelik Türkiye ile Şili arasında 90 günlük vizesiz seyahat anlaşması bulunmakta.

 

Paraguay

 

Şimdilerde pek çoğumuz yaz ya da kış fark etmez gideceği ülkelerde yalnızca tarihi ve turistik alanların çok olduğuna özen göstermiyoruz. Bunun yerine dikkat ettiğimiz şeylerden bir tanesi ülkelerin renkli ve eğlenceli olması. Paraguay şimdilerde bu konudaki isteklerimizi tam anlamıyla yerine getiren ve vizesiz olarak bizleri kabul ediyor.

 

Arjantin

 

Latin Amerika denildiği zaman pek çoğumuzun aklına ilk gelen ülkelerden biri hiç şüphesiz ki Arjantin. Yalnızca doğal güzellikleri değil aynı zamanda var olan kültürel renklilikleri ile de görenleri kendine hayran bırakan ülkelerden biri olan Arjantin’in güzelliklerini yaşamak isteyen ve bizdeki kışın kasvetli havasının aksine burada oldukça güzel bir iklimle karşılaşacağını bilen herkes burada 90 gün boyunca vizesiz bir şekilde konaklayabiliyor. Lakin ziyaret öncesinde pasaportunuzun temdit süresine dikkat etmeli ve en az 6 ay olduğuna emin olmalısınız. Bununla birlikte Arjantin’e gitmeden önce gerek dönüş biletinizi gerekse otel rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı