Kenan Tamer Gezileri

Kenan Tamer ile Her Şey Dahil Küba (22-29 Kasım 2018)

 

Şehirler:

Havana – Cienfiegos – Varadero

 

Oteller:

Havana: Melia Cohiba 5*

Cienfiegos: Melia San Carlos 5*

Varadero: Melia Marina Varadero 5*

 

Ulaşım:

Türk Hava Yolları

 

Ücret:

2950 USD

(İki kişilik odada kişi başı)

                                          499 USD

(Single oda farkı)

 

Tur Programı

1.Gün : İstanbul – Havana // 22 Kasım 2018  Perşembe

21 Kasım 2018 Çarşamba akşamı (Uçuşumuz Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece olduğundan) Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 02.25’de Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 07.55’de Havana’ya varıyor. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz.  Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi La Fontana’da aldıktan sonra Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : Havana //  23 Kasım 2018 Cuma

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğimizi Cafe Oriente’de alacağız. Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Havana – Pinar Del Rio – Vinales – Havana //  24 Kasım 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoran’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam ise, Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz gece yaşayacağız ve akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Günü tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

4.Gün : Havana – Trinidad – Cienfuegos // 25 Kasım 2018 Pazar

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra öğle yemeğimiz geziler sırasında yerel restoranda. Ardından otobüsümüz ile Cienfuegos’a transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gecemizi Palatino Bar’da içeceklerimizi yudumlayarak ve eski kent merkezinde yerel halk müziklerini dinleyerek sonlandıracağız.

5.Gün :  Cienfuegos – Santa Clara – Varadero // 26 Kasım 2018 Pazartesi

Santa Clara’ya transfer için otelimizden ayrılıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Varadero’ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün : Varadero // 27 Kasım 2018 Salı

Kahvaltının ardından deniz – kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Öğle, akşam yemekleri ve konaklama otelimizde.

 

7.Gün : Varadero // 28 Kasım 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından öğle yemeğimize kadar serbest zaman. Sonrasında Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’ya varışımızda Ernest Hemingway’in müzeye çevrilen evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında serbest zaman.

8.Gün : Varadero – Havana – İstanbul // 29 Kasım 2018 Perşembe

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te Istanbul’a uçuş. Uçuş süremiz 16 saat 35 dakikadır. Yeni güne uçakta gireceğiz. 30 Kasım 2018 yerel saat ile 10.10’da İstanbul Atatürk Havalimanına varıyoruz.

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 

– Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti.

– Havalimanı vergileri.

– Havana’da 4 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama.

– Cienfuegos’da 1 gece, 5* oda – kahvaltı konaklama.

– Varadero’da 2 gece, 5* her şey dahil konaklama

– Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.

– Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

– Seyahat Sigortası.

– Yurtdışı çıkış harcı.

 

Paket Fiyata Dahil Olmayanlar:

 

– Şahsi harcamalar,

– Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler

– Küba Vize Ücreti (55 USD)

– Bahşişler

Tüm Gezilerimiz

İletişim

Sitemizde bulunan turlarla ilgili bilgi almak için;

0532 296 96 22 numaralı telefondan Aslı Özlen’e ya da

0545 518 50 18 numaralı telefondan Oğulcan Tatar’a ulaşabilirsiniz.

 

asli@rentravel.com

ogulcan@doyasiyagez.com

Önemli Not

Tüm turlarımız, TÜRSAB’ın “A-5365” numaralı seyahat işletmesi belgesine sahip DOLAY SEYAHAT ACENTASI (Rena Org. Yay. Turizm ve Tic. Ltd. Şti.) işbirliği ve güvencesiyle düzenlenmektedir.

WhatsApp İletişim

Haftanın her günü ve günün her saati tereddüt etmeden +90 545 518 50 18 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Yukarı