Diğer Ekipmanlar

Karşılaştırma | GoPro Hero vs Xiaomi Yi

Söz konusu düşük bütçeli aksiyon kameraları olunca akla gelen iki model vardır, GoPro Hero ve Xiaomi Yi. Hem artıları hem de eksileri olan bu iki kamerayı gelin biraz daha yakından inceleyelim.

GoPro Hero

495 TL’lik Türkiye satış fiyatıyla GoPro markasının en ucuz kamerasıdır. Ancak “ucuz” kelimesi sizi yanıltmasın. WİFİ eksikliğini saymaz isek diğer GoPro kameralarından aşağı kalır bir yanı yok diyebiliriz. 111 gramlık ağırlığa sahip Hero, 1080p’de 30 fps, 720p’de ise 60 fps video çekebiliyor. 5 megapiksellik fotoğraflar da çekebilen bu kamera aynı zamanda 40 metreye kadar su geçirmiyor. Tam dolu pil ile 2 buçuk saatlik kesintisiz video yapabilirken maalesef en fazla 32 gb’lık kartları destekleyebiliyor.

+ Sağlamlık

+ Görüntü kalitesi

+ Ses kalitesi

+ Su geçirmezlik

WİFİ olmayışı

Çıkarılamayan batarya

Yüksek kapasiteli hafıza kartlarını desteklememesi

Xiaomi Yi

Sadece 72 gram olan bu ufacık kameranın Türkiye satış fiyatı 399 TL. WİFi desteği de olan Xiaomi Yi ile 1080p’de 60 fps’ye kadar, 720p’de ise 120 fps’ye kadar kayıt yapabiliyorsunuz. Sony Exmor sensöre sahip bu kamerayla 16 megapiksellik fotoğraflar çekebilirsiniz. Çıkarılabilir bataryaya sahip Xiaomi Yi’de 64 gb’a kadar kart desteği de var.

+ Hafiflik

+ Uygun fiyat

+ Wifi

Narin yapısı

Su geçirmez kabın ayrı satılması

Gece görüntü performansı

Düşük ses kalitesi

Her iki kameranın da görüntü ve ses kalitesini aşağıdaki videodan gözlemleyebilirsiniz,

Sonuç

Aradaki neredeyse 100 TL’lik fiyat farkını saymazsak, WİFi hariç her konuda GoPro Hero önde gözüküyor. Eğer sizin için WİFİ olmazsa olmaz değilse, görüntü ve ses kalitesine daha fazla önem veriyorsanız GoPro’yu tercih etmelisiniz.

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı