DoyasıyaListe

İstanbul’da Çekilen 3 James Bond Filmi

Skyfall filmiyle çokça gündeme gelen James Bond filmi bildiğiniz üzere Eminönü’nde başlamıştı ve ardından Kapalıçarşı’da bir kaç sahne daha geçmişti. Ancak Türkiye’den tek şehir İstanbul değil, Adana ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden de çekimler filmde yer almıştı. Gelin bir en yeniden başlayarak geriye doğru bir göz atalım.

Skyfall – 2012

james bondd

 

Skyfall – İstanbul’dan Görüntüler

skyfall istanbul

esh8416_7

bond_skyfall_sinematik

skyfall-motorbike-istanbul

Skyfall – Adana’dan Görüntüler

HONDA_JAMES_BOND_SKYFALL_2

Adana’daki tarihi tren köprüsü olan Varda (Alman) Köprüsü Üstündeki Dövüş Sahnesi

bond1

Skyfall – Fethiye Koca Çalış Plajı’ndan Görüntü

(1)

The World Is Not Enough (1999)

56761927_sCA9VTQD3bP1vo2KGEOBGouvCBLHvYmjUdTmZ7J3QDU

 

Dünya Yetmez, 1999 yılı yapımı James Bond serisinin 19. filmidir.

Robert King adlı çok zengin bir petrol kralı, uluslararası bir teröristin düzenlediği suikast sonucu öldürülür. Bu suikastin sorumlusu dünyayı ele geçirme planları yapan çılgın terörist Renard’dır.

MI6 Örgütü tarafından Öldürülen petrol kralının güzel kızı Elektra’yı (Sophie Marceau) olabilecek tehlikelerden korumakla görevlendirilen James Bond (Pierce Brosnan), Azerbaycan ve Kazakistan’a yolculuklar yaparak Renard’ı durdurmaya çalışır. Bu arada Dr.Christmas Jones’la da işbirliği yapmaya başlayan Bond’u İstanbul Boğazı sularının derinliklerinde seyreden nükleer bir denizaltıda ölümcül bir mücadele beklerken bir yandanda “M”yi kurtarmak zorundadır.

Kaynak : wikipedia

From Russia With Love (1963)

41518_20101127210415

Rusya’dan Sevgilerle; İngiliz yapım şirketi “EON Productions” tarafından 1963’te çekilen Bond serisinin ikinci filmidir. James Bond rolünde ilk film Dr. No’da olduğu gibi yine Sean Connery vardır. Filmin büyük bir kısmıİstanbul’da geçmektedir. Ayrıca bir zamanların ünlü treni Orient Express de filmin geçtiği mekanlardan biridir.

Kaynak : Wikipedia

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı