Aklınızda bulunsun!

Sabiha Gökçen Hava Alanı EKOPARK

ISG EKOPARK

Şehir merkezinin dışında kalan hava alanlarına ulaşmak biraz zor oluyor. Üstelik elinizdeki bagajınız yolculuktan sonra iyice ağırlaşarak taşınmaz hale geliyor. Hava alanlarına araçla gidip park etmek için de çok yüksek ücretler olduğunu biliyoruz. Bu yazımda sizlere hava alanına araçla gidip çok cüzi bir ücret karşılığında hem otoparkı kullanmayı hem de ücretsiz olarak FastTrack yani Hızlı Geçiş hakkına nasıl sahip olunacağını anlatacağım.

Ekopark Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere ekonomik otopark hizmeti sunan bir otopark şeklidir. İstanbul Sabiha Gökçen Hava Alanının çevresinde bir kaç tane ucuz otopark var. Bunlardan en ucuzunun maalesef hava alanına servisi bulunmuyor. Bu otoparkların da hepsi hava alanının biraz olsun dışında yer aldığı için ücretsiz servisinin bulunması çok önemli. Ben seyahatlerimde ISG Ekopark yani İstanbul Sabiha Gökçen’in kendi ucuz otoparkı olan Ekopark’ı kullanıyorum.

*Ekopark adında başka otoparklar da mevcut. Karıştırmamak için hangisi olduğuna dikkat edin.

ISG Ekopark Nerede ve Nasıl Gidilir?

ISG EKOPARK

ISG Ekopark eskiden Pegasus’un bulunduğu otoparkın yerindedir. Hava alanına gidecek olan yolcular Teknopark İstanbul tabelalarını takip ettikten sonra kolayca bulabilirler. Yandex kullanan gezginler de ISG Ekopark veya Pegasus Ekopark yazarlarsa rahatça bulabilirler.

ISG Ekopark Fiyatları

ISG EKOPARK

Günlük 12.5TL’dir. 1-2 günlük kısa seyahatler yapıyorsanız kesinlikle değer.

ISG Ekopark’tan Hava Alanı Girişine Nasıl Gidilir?

ISG EKOPARK

ISG Ekopark kendisine ait olan bir servis aracıyla ücretsiz servis sunuyor. Araçla 5 dakika içerisinde otoparktan hava alanın yolcu giriş bölümüne gidebiliyorsunuz.

Fast Track Özelliği

ISG EKOPARK

Otopark biletinizi yanınıza almanız durumunda biletin arka yüzündeki kare kod aracılığıyla hava alanına girerken hızlı geçiş yapabilirsiniz. Böylelikle uzun kuyrukları beklemeden soldan size özel cihazdan geçebilirsiniz.

Benim Şahsi Düşüncelerim

Bu otoparkı kullanmadan önce hem Havabus ile hava alanına ulaşım sağlıyordum. O da konforlu bir seçenek ancak tabi arabanın yerini hiçbir şey tutamaz. Kalacağınız gün sayısına ve kaç kişi gittiğinize göre hangisine karar vereciğinizi siz daha iyi bilirsiniz ancak üç güne kadar olan seyahatlerimde ben burayı kullanmayı düşünüyorum. 600 araç kapasiteli otoparkta yer bulmak çok da zor değil.

>

Çok Popüler!

Yukarı