AVRUPA

Fischmarkt Hamburg / Balık Pazarı

Günübirlik Hamburg seyahatimin en güzel tarafı diye başlamayı düşünmüştüm bu yazıya, gerçekten de öyleydi ama şunu da belirtmek istiyorum ki Fischmarkt haricinde de Hamburg gerçekten mükemmel bir şehir.

Benim için yaklaşık altı yıl önce ilk yurt dışı deneyimini yaşadığım şehir olmasının da verdiği farklı duygularla geldim Hamburg’a. Cumartesi sabahı erkenden vardığım şehirden cumartesi akşamı geri dönmeyi planlıyordum fakat Pazar sabahları deniz kıyısına kurulan Fischmarkt’ı görmek istediğim için dönüş biletimi pazar sabahı 7’ye aldım.

Balık pazarı sadece pazar günleri sabah 05.00 – 10.00 arası açık (kışın 07.00-10.00) Adının balık pazarı olduğuna aldanıp sadece balık satıldığını düşünmeyin, içinde telefon kaplarından müzik CD’lerine her şey var. Kültürün garip ama hoş bir ögesi olarak Hamburg’ta bir turizm etkinliği olarak adını kesinlikle yapılacaklar listesine yazdırmış bir olaydır bu.

 

Yukarıda ilk fotoğrafta gördüğünüz yol Reeperbahn caddesidir. Balık pazarına giden müşterilerin çoğu cumartesi gecesi eğlendikten sonra balık pazarına giderler, yani reeperbahn’ın balık pazarına giden yolun başlangıcı olduğunu içtenlikle söyleyebilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=SluMVODfUww

 

Bu videoyu çekerken telefonumda hafıza dolduğu için video bir anda kapandı, özür dilerim!

 

Peki Hamburg Pazarında ne yenir?

Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı