Röportajlar

“Meme Kanseri İçin Artvin’den Edirne’ye Yürümek”

“Fatih Kömürcü; Hiç bir motorlu taşıt kullanmadan kendi belirlediği rotaları tamamlıyor.Asıl amacı kas gücü ile devri alem rekorunu kırmak ve bunu başarabilmek için “Kas Gücü Proje” sini oluşturdu. Bu proje kapsamında gerçekleştirdiği Artvin-Edirne rotasını sadece yürüyerek tamamlayacak ve bu rotayı Memeder’e, meme kanserine dikkat çekmek, erken teşhisin önemini vurgulamak için yapacak. Siz de sosyal medya hesaplarından onu takip ederek ona destek olabilirsiniz. Hadi Durmayın!
unnamed (3)
1-Seyahatle ilgili sorulara geçmeden önce bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
22 yaşındayım, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Arkeoloji öğrencisiyim, Fethiye’de büyüdüm. Spora her zaman çok meraklı biriydim sonunda kendimi buldum. Çok azimliyimdir. bir şeyi istediysem peşini kolay kolay bırakmam.
2-Şu an başlamış olduğun yolculuğun senin için önemi nedir ? 
Bu rota şu ana kadar gerçekleştirdiğim en uzun ve en zorlu rota aynı zamanda soysal sorumluluk projesi gerçekleştirdiğim ilk rota o bakımdan ayrı bir önemi var benim için. dünya rekoruna hazırlanırken de kendimi mental olarak sınadığım bir rota  tabi daha zor rotlar yolda
3-Peki ,projenden bize biraz bahsedebilir misin ?
Kas gücü projesi fatih kömürcü’nün kas gücü ile devri alem rekorunu kırmasını sağlamak için oluşturulmuş bir proje amacı maddi manevi destek bulmak ve menttal fiziksel yeterliğe ulaşmamı sağlamak bunu yaparken insanlara yardım etmek projenin başlıca kuralları arasında.
4-Bizimle tam olarak rotanı paylaşabilir misin ? Şuan neredesin ?
-şu an Bolu-Gerede’deyim. Akıllı telefonum yok, internetim yok.rotamı ezberledim kara yolları tabelları sayesinde kaybolmanız cok zolr  Rotam sarp sınır kapısından başlıyor başlıca trabzon-samsun-ılgaz-bolu-istanbul-boğaziçi köprüsü-edirne kapıkule sınır kapısı. bu arada boğaziçi köprüsünü yürüyerek geçeceğim bunun için izin almayı başardım.
unnamed (2)
5-Yolculuğun boyunca karşılaştığın en ilginç olay neydi ? 
Ilgaz’da polisin ak-47 makineliyi bana doğrultması en ilginç olanlarından, şu an için hatırlayamadığım bunun kadar ilgi çekici birkaç şey daha var.
6-Takip ettiğin bir gezi blog’u ya da tavsiye aldığın biri oldu mu ?
-kimseyi takip etmiyor kimseden tavsiye almıyorum. ancak bana ustalık yapmasını istediğim biri var. erden eruç.
7-Seyahatinde illaki yeni insanlarla tanışmışsındır , hikayeni anlattığında tepkiler nasıldı ?
Deli sözcüğünü çok duyuyorum. yürümeme anlam veremeyen olduğu kadar tebrik eden de bir o kadar. karadeniz’de benden kaçarak uzaklaşan insan gördüm
8-Yolda anılarını paylaştığın bir blog ya da sayfan var mı ?
Yeni faaliyete geçirdiğim bir Twitter hesabım anılarımı kısa kısa orada paylaşmaya başladım facebook sayfamda ise fotoğrafları videoları ve o tarz birçok şeyi bulabilirler.
9-Vakit ayırdığın ve soruları içtenlikle cevapladığın için çok teşekkür ederiz! Doyasıya Gez! 
Ben de teşekkür ederim. İyi çalışmalar
Buraya  tıklayarak Fatih Kömürcü’nün yollarda çektiği ve binlerce kişi tarafından izlenen “Meme Kanseri Nedir?” videosunu izlemekle beraber kendisinin FaceBook sayfasına bakabilirsiniz.
unnamed (1)
>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı