Aklınızda bulunsun!

Brezilya Derbisi / Sao Paulo X Corinthians

Ölmeden önce yapılacaklar listemin içinde ön sıralarda bulunan bu hayalimi de gerçekleştirmenin mutluluğıyla sizlere bu yazıyı yazıyorum.

Brezilya denince akla gelen ilk şeylerden biridir futbol. Dünya’nın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından Pele’nin memleketi, günümüz futbolunun en büyük futbolcularından da Neymar’ın top peşinde koştuğu ülkede derbi maçı seyretmek paha biçilemez bir duygu diyebilirim sizlere. Futbolun yanı sıra, kendini takımına adamış taraftarların maçtan önceki gösterileri ve inancını izlemek de keyif vericiydi diyebilirim. Ancak şunu söylemek istiyorum ki Türkiye’deki taraftar ve tribün zevki Brezilya’dan daha ilerde diyebilirim. Şu ana kadar bulunduğum her ülkeden daha duygulu ve inançlı bir taraftar yapısına sahip olduğumuzu tüm içtenliğimle, objektifliğimle söylüyorum.

 

 

MAÇA BİLET ALMAK VE FİYATLARI

Brezilya’da maçlara bilet almak için internetten bir alım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Brezilya’da oturma izniniz bulunması ya da bileti size alacak kişinin maç günü sizinle stada gelip kimliğiyle biletin çıktısını alması gerekiyor. (Bu her zaman böyle değilmiş ama istedikleri oluyormuş) Gördüğünüz gibi zorlu ve riskli bir işlem olduğundan ben gişelerden bileti tahsis etmeyi daha uygun gördüm, ayrıca gişelerden aldığınız zaman yüzde 10’luk komisyon payını da vermemiş oluyorsunuz.

 

Bilet fiyatlarına değinmek gerekirse sizlere genel olarak Brasileiro ligi hakkında minimum maksimm fiyat vereceğim. Bu ligde güzel bir maç izlemek için minimum 20 Reais (15-16 TL) Maksimum 200 Reais (150-160 TL) vererek güzel bir deneyim gerçekleştirebilirsiniz. Ben şahsen Sao Paulo X Corinthians derbisi için 20 Reais’lik en ucuz bileti aldım ve maçtan da keyif alarak seyrettim. Bileti aldıktan sonra size bir koltuk numarası veriliyor ama tabiki de herkes istediği yere oturabiliyor… TİYATRO MU L.N BURASI? Tabiki de herkes istediği yere oturacak!

 

 

 

 

 

Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı