Türkiye

Antalya’dan Olympos’a Nasıl Gidilir?

Geçenlerden gerçekleştirdiğim bir gecelik Olympos kamp seyahatim sırasında deneyimlediğim yol tecrübesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Antalya Havalimanından Olympos’a 3 adımda gidebilirsiniz, az ve öz bir biçimde paylaşıyorum.

1) Antalya Havaalanı – Otogar

Antalya Havaalanı’na indikten sonra çıkıştan sağa dönerek yani “Otopark” ve “Otobüsler” tabelasını takip ederek belediye otobüslerinin kalktığı yere ulaşabilirsiniz. 600 numaralı otobüse binerek Antalya Otogar’a gitmelisiniz. Antalya’da 600 numaralı otobüste çift bilet sistemi uygulanmaktadır ve bedeli 4 küsür liraydı diye hatırlamaktayım.

2) Antalya Otogar – Olympos Anayol Köşesi

Antalya Otogar iki parçaya bölünmüş durumdadır. Şehirler arası Terminal ve İlçeler arası terminal. Tabi Olympos’a gitmek için ilçeler arası terminale gitmelisiniz. İlçeler arası terminalde Çiçek Tur – Kumluca Seyahat’in minibüslerine binmelisiniz.

antalya otogar olympos

dsc_0129

3) Olympos Anayol Kavşağı – Olympos

dsc_0136

Olympos Anayol Kavşağı’nda indikten sonra daha da ufak minibüslerle Olympos’a varılıyor. Çevre ilçelerden o saatlerde gelen minibüsler biraz bekleyip her saati 30 dakika geçe Olympos’a doğru hareket ediyor. Bu yolculuğun bedeli de 5 TL.

dsc_0137

dsc_0149

 

>
Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı