İstanbul

Anadolu Yakasında Pazar Gününü Geçirmelik 5 Özel Yer

otagtepe istanbul

İstanbul’da yaşayıp bu şehirden keyif almalı insan. Sadece trafiğiyle boğuşup pis havasında dışarıda olmak yerine tatil günlerinde de gezmeli insan. Sadece başlıkta görüldüğü gibi pazar günü değil, herhangi müsait olduğunu bir günde Anadolu yakasının saklı cennetlerini keşfedebilirsiniz. İşte bu yazıda sizlerle kendimin de keyifle gezdiği Anadolu yakasında pazar gününü geçirmek için özel noktaları paylaşacağım.

Salacak Sahil’de Kız Kulesine Karşı Keyif

kız kulesi

Kabul edelim, okuyan veya çalışan kesimdenseniz eğer Üsküdar merkezi konumuyla bizler için sadece bir geçiş noktası oluyor. Halbuki her noktadan keyif almak lazım. İstanbul’un en güzel manzarasına karşı çay içebilirsiniz. Dilerseniz sedirlerin üstünde saatlerce keyif yapabilirsiniz. Üstelik burada oturarak değil uzanarak da manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Yok ben oturmak istiyorum, güzel de bir mekan olsun diyorsanız eğer sahil şeridinin kara tarafında mekanlardan birine oturabilirsiniz.

Kanlıca’da Yoğurt Ve Sürprizli Emirgan!

Kanlıca yoğurt tekne

“Ah İstanbul” şarkısı bile Kanlıca ile başlıyor. Çok farklı bir semt. Hem misafirperver hem de keyif dolu. Yoğurduyla meşhur olan Kanlıca semtinde asırlık yoğurtçuda çay ile beraber keyif yapıp ardından hemen mekanın yanından kalkan ve sadece 5 TL karşılığında sizi Emirgan’a götüren ufak teknelere binip keyif yapabilirsiniz. Erkeklere bir tüyo “Flört ettiğiniz birisi varsa bu dediğim günü mutlaka yapın!”

Ayrıca daha önce yazdığım ve çok okunan İstanbul yürüyüş rotalarımı okumak için tıklayınız.

Otağtepe’den İstanbul Manzarası

otagtepe istanbul

Beykoz sınırları içerisinde yer alan Otağtepe’den muhteşem bir İstanbul manzarasına şahit olabilirsiniz. Bir çok dizi ve filmde sahneler arasında geçiş görüntüleri de yine bu mekanda çekiliyor. Vardır yapımcıların bir bildikleri değil mi? 🙂 Yeşillik içinde güzel bir mekan, mutlaka tavsiye ederim.

Küçükyalı Arkeopark Gezisi

Biraz keyiften tarihe geçiş yapalım diyorsanız eğer Anadolu yakasının tek aktif kazı alanı olan Küçükyalı Arkeopark’a gitmenizi öneririm. Kısave ücretsiz bir tur eşliğinde eskiden bir Bizans Sarayı olan bu parkı gezmenizi öneririm.

Kuzguncuk

Başlığı sade bırakmak zorunda kaldım. Neyi öne çıkarsam bilemedim çükü. Kuzguncuk Bostanını mı, kilise sinagog cami üçlemesini mi, o güzel evleri mi yoksa Köfteci Pala’nın mekanını mı? Üsküdar’dan kalkan minibüslerle trafik olmadan 7-8 dakika içerisinde Kuzguncuk’a gelebilirsiniz. Eğer yürüyerek gelirseniz de yine çok sevdiğim bir yer olan Paşalimanından geçersiniz.

Kuzguncuk’u gezmeye güzel evlerinden başlayıp bostanıyla devam edebilirsiniz. Biraz spontane gezin, çok keyif alacaksınız.

Ayrıca daha önce yazdığım ve çok okunan İstanbul yürüyüş rotalarımı okumak için tıklayınız.

Instagram : @ogulcantatar

Anadolu yakasında pazar gününü geçirmek için bir çok yer ve alternatif daha var. Dilerseniz yukarıda verdiğim hesaptan bana ulaşabilirsiniz.

>

Çok Popüler!

Yukarı