Aklınızda bulunsun!

AIR BNB (2. yazı)

Daha önceki AIR BNB  (daha önceki yazı için tıklayın ) yazımda sizlere bu uygulamanın nasıl kullanıldığını anlatmıştım. Şimdiyse “2 Nisan 2015 – 5 Nisan 2015″tarihleri arasında Prag şehrine yaptığım altı kişilik rezervasyonu baştan sona sizlere anlatarak sizin de nelere dikkat etmeniz gerekiyor onları teker teker yazacağım.

   PAZARLIK SÜNNETTİR

  • Air BNB’de yazan fiyatlarda değişiklik olmayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Rezervasyon yapmak istediğiniz yerin sahibiyle AIR BNB aracılığıyla kontak halinde olursanız belirli bir miktarda indirim talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz indirim kabul edilirse tarafınıza mesaj ve mail yoluyla bildirim yapılır ve rezervasyonunuzu düşük fiyattan gerçekleştirebilirsiniz

 

  • Örnek olarak belirmek istiyorum ki ben altı kişili üç gecelik Prag tatilim için toplam 1200 TL lik evin fiyatını mesaj yoluyla 620 TL (Hizmet bedeli dahil) indirdim. Daha sonrasında ev sahibiyle görüştükten sonra evi beğenmediğimi (Ev şehir merkezinden cidden çok uzak ve ücra bir yerdeydi) ve rezervasyonu iptal edebileceğimi söyledim. Eğer 620 TL’nin de yarısını verirse burada kalabileceğimi söyledikten sonra 310 liramızı da nakit olarak geri aldık. Böylelikle 1200 liralık rezervasyonu 310 liraya indirmiş olduk.

Sizlere hızlı çekim olarak çektiğim bu video AIR BNB eviyle şehir merkezi arasının sadece ilk on dakikası.

http://www.youtube.com/watch?v=ghOuGqonjeA

Bu videoda ise kaldığımız evi görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=AsHT81fTfZE

MESAJLAŞMALAR

  • AIR BNB ‘de rezervasyonunuzu ödedikten sonra ev sahibinin irtibat bilgilerine ulaşırsınız ve oradan daha kolay bir şekilde ev sahibine sorular yöneltebilirsiniz. Fakat AIR BNB bunu size acil durumlar haricinde önermez. Olası bir terslik durumunda AIR BNB sitesinin veya uygulamasının aracılığıyla gönderilen mesajlar kanıt niteliği taşır ve Rezervasyon iptali, para iadesi, suç duyurusu gibi önemli olayları gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Mesajda gördüğünüz gibi ev sahibim Josef Evden merkezin 35 dakika sürdüğünü iddia etti fakat biz eve bir saatte vardığımız için paranın yarısını iade almayı talep edince vermeyi kabul etti.

 

  MUTLAKA YORUM YAZIN

  • Seyahatiniz bittikten sonra AIR BNB tarafından bir mesaj alacaksınız ve sizden seyahatinizi yorumlayıp puanlanmanız istenecek. Bunu yapmak zorunda değilsiniz ama bu işler yorumlarla yürür. Siz nasıl bu eve başkalarının yorumlarını okuyarak geldiyseniz sizin yorumlarınız da başkaları için yol gösterecektir. İyi kötü her şeyi yazın ki başkalarına yardım etmiş olun 🙂

 

 

Bu fotoğfafta da ev sahibimize bıraktığımız mektubu görebilirsiniz 🙂

Yorum yazmak için tıklayın!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Çok Popüler!

Yukarı